Skip to main content
10 Ücretsiz WordPress E-Ticaret / Woo Commerce Teması

10 Profesyonel Ücretsiz WordPress E-Ticaret Teması

İnternette bir e-ticaret sitesi açmak istiyorsanız ve bu işe ayıracak bir bütçeniz yoksa ya da bütçeniz çok kısıtlıysa bazı ücretsiz seçenekleriniz mevcut. Bu seçeneklerden biride elbette internet sitelerinin %20’sinden fazlasının tercihi olan WordPress. Eminim, özellikle internetle haşır neşir olanlar için WordPress lafını duymak büyük sürpriz olmuştur (!)

WordPress her ne kadar blog siteleri düşünülerek hazırlanmış olsada WooCommerce eklentisi (plugini) WP sitenizi bir e-ticari siteye çevirebiliyor. WooCommerce sadece WP depolarından 6 milyondan fazla download almış bir eklenti.

Bu makalemde WP + WooCommerce sisteminizde kullanabileceğiniz, profesyonel ve en önemlisi ücretsiz 10 WordPress e-ticaret temasını tanıtacağım.

1. Artificer

WooCommerce eklentisini yapan firmanın tasarım ekibi tarafından hazırlanan bir tema. Temanın duyarlı (responsive) bir tema olması, ziyaretçilerinizin sitenizi hangi cihazdan (masaüstü bilgisayar, tablet, cep telefonu v.s.)  ziyaret ederse etsin en uygun şekilde sitenizi sunmuş olacaksınız. Temanın ayarlarında renk şablonunu istediğiniz gibi değiştirebilmenizde işin cabası!

Artificer - Ücretsiz, Profesyonel WordPress E-Ticaret Teması

Ön İzleme İndir

 


2. Zerif Lite

Eğer tek sayfa, WooCommerce uyumlu, Bootstrap 3 alt yapısıyla hazırlanmış ücretsiz ve profesyonel bir WordPress teması istiyorsanız Zerif Lite teması tam aradığınız tema diyebilirim. Ürünlerini zarif bir internet sitesinden tanıtmak isteyenlere ve porftolyo gösterim için ideal, duyarlı (responsive) bir tema.

Zerif Lite - Ücretsiz, Profesyonel WordPress E-Ticaret Teması  Ön İzleme İndir


 3. Travelify – Duyarlı Seyahat WordPress Teması

Travelif temiz, zarif ve duyarlı tasarıma (responsive) sahip, WooCommerce uyumlu bir tema. Doğa göz önüne alınarak tasarlanan bir tema olduğu için doğal, doğaya ve yeşile özen gösteren, uyan sağlıklı yaşam ile ilgili ürünlerin satıldığı siteler için ideal. Tabii tasarımda başka ürünler için kullanılamayacağına dair hiç bir iz ya da belirtide olmadığını belirteyim.

Sosyal ağ ikonları, slider ve tema görünümü ayarları gibi gelişmiş ayarlarıyla oldukça esnek bir tema. Travelify size bir çok araç ve seçenek sunarak WooCommerce kurulu WordPress sitenizi tamamiyle özelleştirerek, kendinize özgün bir hale sokmanıza yardımcı oluyor.

Tavelify 18 farklı dile hazır, bunların içinde Türkçe’de bulunuyor. Dilerseniz başka dillere çeviriside oldukça kolay ve nasıl çevirileceği hakkında dökümanınada buradan (İngilizce) ulaşabilirsiniz.

Travelify - Ücretsiz, Profesyonel WordPress E-Ticaret Teması

  Ön İzleme İndir

 


4. Wootique

Wootique temiz, sade ve tamamiyle özgünleştirilebilinir bir WooCommerce temasıdır. Woo alt yapısıyla hazırlanan bir tema olması nedeniyle tema üzerinde renk, font, sayfa yapısı / görünüşü gibi bir çok ayarlarla temayı özgün hale getirebilmemiz mümkün. Temanın ücretsiz olmasına rağmen ücretli temalarda mevcut olan özellikleri içermesi nedeniyle en seçici kullanıcıları bile tatmin edebilecek düzeyde.

Wootique ile birlikte gelen, kullanışlı bileşenleriyle sitenize profesyonel ve güvenilir bir görünüm kazandırabilirsiniz. Eklenen kısayol tuşlarıyla sitenizin bakımını ve özel ayarlarını yapmak çok daha basit bir hale geliyor. Kısayolların ve temanın son derece ayrıntılı bir dökümanı var. WordPress’i ilk defa kullanan kullanıcılar dahi bu temayla mükemmel bir site ortaya çıkarabilirler.

Wootique - Ücretsiz, Profesyonel WordPress E-Ticaret Teması

Ön İzleme İndir


5. SaleJunction

Ink Themes tarafından yapılmış çok amaçlı bir e-ticaret teması. Bu yüksek kaliteli tema hem WooCommerce hemde Easy Digital Downloads eklentileriyle uyumlu olması, hem fiziksel hemde indirilebilinir ürünleri satmak isteyenler için tam anlamıyla biçilmiş kaftan.

Temanın özgün ana sayfasında, slider için çoklu ürün kategorisi seçimi yaparak farklı kategorilerden ürünlerinizi listeleyebilirsiniz. Bu tema aynı zamanda bir alışveriş sepetiyle birlikte geliyor. Sayfanın en üstünde sabit olarak duran bilgi barı ziyaretçi ve müşterilerinize kayıt olma, giriş yapma, alışveriş sepeti gibi işlemlerin yanı sıra aynı zamanda üyelik hesabı sayfasına gidiş, 7 farklı renk şablonuyla özelleştirme, renk ve stil ayarları gibi siteyi kullanıcı tabanlı özgünleştirme gibi kısayol ve ayar seçenekleri sunmakta.

Temayla birlikte gelen farklı sayfa yapıları ve bileşenleri faydalı bulanacağınızı düşünüyorum.

SaleJunction - Ücretsiz, Profesyonel WordPress E-Ticaret Teması

Ön İzleme İndir

 


6. Make

Make duyarlı, retina-hazır şirket, ajans, serbest meslek / freelancer sitelerine uygun olarak hazırlanmış. Bu tema Bootstrap teknoloji kullanılarak hazırlanmış ve oldukça güzel bir şekilde kodlanmış. Yönetici panelinden temayı kolayca düzenleyebilirsiniz; sayfa yapılarını değiştirebilir, renk ve stilleri düzenleyebilirsiniz. Make’in güçlü kısayol arayüzüyle sayfaları yaratmak çok daha kolay bir hale getirilmiş. Bunun yanında tema bir çok özelleştirme seçenekleriyle birlikte geliyor. Bu seçeneklerle arka planı sayfa yapılarını, renkleri, fontları ve logonuzu kolayca değiştirebilirsiniz. Bu çok amaçlı, ücretsiz WordPress e-ticaret teması aynı zamanda WooCommerce, Jetpack, Gravity Forms gibi harika eklentileri desteklemekte.

Make - Ücretsiz, Profesyonel WordPress E-Ticaret Teması

  Ön İzleme İndir


7. I-Transform

I-Transform ücretsiz olarak kullanabileceğiniz sade, temiz, duyarlı tasarımlı ve cilalanmış bir WordPress teması. Sitenizin sağ üst köşesinde, sosyal ağ ikonlarının yanında iletişim bilgilerinizi yayımlayabilirsiniz. Logonuzu kolayca değiştirebileceğiniz ve kullanışlı bir arama barıda sunmakta. Bu temayla aynı zamanda sitenizi güzel bir sliderı olan zarif, şık bir magazin sitesine çevirebilirsiniz. Her makaleniz küçük makale resmi, simge yazısı ve “devamını oku” adlı makalenin detay sayfasına yönlendiren bir tuş barındırıyor. Twenty Thirteen temasından esinlenerek hazırlanış bir tema.

I-Transform aynı zamanda yönetici panelinde tema ayarları mevcut, 5 farklı renk şablonu ve bir kaç blog ara yüz seçeneği bulunuyor. Temanın bir magazin sitesi için kullanılabilinecek olması sizi şaşırtmasın. WooCommerce eklentisine desteği nedeniyle bu temayı bir e-ticaret sitesi içinde kullanabilirsiniz.

ITransform - Ücretsiz, Profesyonel WordPress E-Ticaret Teması

  Ön İzleme İndir


8. Fruitful

Fruitful ücretsiz kullanabileceğiniz zarif ve rahat bir WordPress teması. Minimalist tasarımı adeta azın daha çok olduğunu isplatıyor. Temanın dış görünüşü çok sade ve basit gözükürken arka planda çok güçlü tema özellikleri ve seçenekleri sunmakta. Tema 2 jQuery sliderı sunuyor; NivoSlider ve Flex slider. Mükemmel font seçenekleri, sosyal medya entegrasyonu, özgün CSS editörü, özel menü, grid galeri, güçlü kısayol yapısı bu mükemmel ücretsiz WordPress e-ticaret temasının özelliklerinden sadece bir kaçı.

Fruitful - Ücretsiz, Profesyonel WordPress E-Ticaret Teması

   Ön İzleme İndir


9. WooShop Lite – Ücretsiz WooCommerce Teması

WooShop lite WooCommerce eklentisi için optimize edilmiş, temiz, güzel, modern ve duyarlı tasarıma sahip bir tema. Güçlü kısayol yapısıyla ana sayfa dahil sitenin bir çok yerinde çok daha kolay ve rahat bir kontrol sağlıyor. WooShop Lite teması Flex slider jQuery eklentisini içeriyor. Sliderınızla ürünlerinizi ya da benzeri görsellerinizi sergileyebilirsiniz. Temanın oldukça güzel hazırlanmış bir dökümanı var ve yapımcısı ücretsiz destek vermekte. Malesef “Lite” sürümü olması nedeniyle bazı limitlemeleri var ancak bir çok kullanıcı için bu “Lite” sürümü yeterli olacaktır.

WooShop Lite - Ücretsiz, Profesyonel WordPress E-Ticaret Teması

   Ön İzleme İndir


10. AyoShop – Duyarlı, Genesis WordPress E-Ticaret Teması

AyoShop Genesis alt yapısı (framework) kullanarak hazırlanmış, kullanışlı bir tam WooCommerce desteği olan bir WordPress teması. Bu temanın sınırları yok ve hangi ürünü satarsanız satın bu tema her üründe mükemmel gözükecektir. Bu temayı kullanan, elbise, yiyecek, akıllı telefon aksesuarları, kitap gibi bir çok farklı ürünü satan siteler mevcut. AyoShop teması tartışmasız en iyi, ücretsiz WooCommerce destekli temalardan biri. Çok güzel bir şekilde hazırlanmış dökümanı ve güçlü, geniş tema seçenekleri mevcut. Temanın popüler Genesis alt yapısıyla hazırlanmış olması nedeniyle eğer temanın fonksiyonelliğinde takıldığınız bir nokta olursa kaynak ya da destek bulmanız çok zor olmayacaktır. Tema içinde aynı zamanda temaya özgün bileşenler bulunmasıyla birlikte tema SEO dostu ve duyarlı (responsive) bir yapıya sahip.

AyoShop - Ücretsiz, Profesyonel WordPress E-Ticaret Teması

   Ön İzleme İndir


Son Söz

Açıkcası çok fazla bir seçenek yok ancak gözümden kaçan, güzel olduğunu düşündüğünüz WooCommerce destekli başka bir profesyonel WordPress e-ticaret teması biliyorsanız lütfen aşağıda yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Ilgıt Yıldırım

Alanında 16 yıldan fazla tecrübesi olan bir freelance / serbest web yazılımcısıyım. Son 8 yıldır e-ticaret siteleri ağırlıklı çalışmalar yapmaktayım. Web yazılımı konusunda PHP, MySQL, HTML, CSS ana ilgi alanlarımdır.